آموزش چسب زدن به بینی

27 -2668
نویسنده :  

چسب بینی

روش صحیح چسب زدن بینی عمل شده

 همانطور که می دانیم و همگی بارها در جامعه و بین آشنایان خود دیده ایم پس از عمل بینی اصلی ترین عمل زدن چسب بینی برای مدتی معین است.

این چسب همانند آتل شکستگی عمل می کند، یعنی همانگونه که آتل وظیفه ثابت نگه داشتن محل شکستگی را بر عهده دارد چسب بینی نیز وظیفه فیکس کردن و ثابت نگه داشتن بینی برای جلوگیری از جابجایی غضروف و بازشدن زخم ها و ... را بر عهده دارد.

 

می توان ادعا کرد که چگونه چسب زدن شما در چگونه شکل گرفتن بینی تان پس از عمل موثرترین عامل است بنابراین حتما می بایستی با دقت و وسواس چسب بینی تان را اتخاب کرده و با حوصله آن را استفاده کنید.

بهترین برندهای چسب برای بینی 3m و Micro por  می باشند

 

بعد از جراحی بینی به طور معمول تا 2 ماه می بایستی از چسب بهره برد البته با توجه به فیزیولوژی بدنی شما ممکن است این مدت کم یا زیاد شود.

حال در ادامه مطلب سعی داریم تا نحوه صحیح چسب زدن به بینی را بوسیله تصویر آموزش دهیم:

1-  در ابتدا چسب را به اندازه مورد نیاز جهت پوشش کل بینی بریده، آن را به شکل یوی انگلیسی ( U Shaped) از پایین به بالا بر روی بینی همانند تصویر قرار داده و می فشاریم.

 

2-  پس از فشردن و جمع کردن نوک بینی با انگشت های سبابه و شست باید چسب را در چند نکته پیچ کنیم تا حسابی نوک بینی را جمع کند.

 

 3-    سپس کمی بالاتر از نوک بینی سه قطعه چسب را به گونه ای قرار می دهیم که مقداری هم همدیگر را همپوشانی کنند.

چسب بینی

 

برداشتن نوارچسب

برداشتن نوارچسب باید خیلی با دقت انجام شود . شما نمی توانید به سادگی لبه نوارچسب را گرفته و ناگهانی آن را بکشید تا برداشته شود چون با این کار احتمال دارد که پوست که به بافت زیر چسبیده است با این اقدام از لایه غضروفی/ استخوانی جدا شود.

باید قبل از برداشتن نوار چسب  ، آنرا با آب ولرم خیس نمود سپس گوشه نوار چسب را گرفته و به آرامی بلند کنیم.

از طرف دیگر  شما می توانید حمام دوش آب گرفته ، در حالیکه صابون بر روی نوارچسب ها زده اید و آنها شل شده اند آنها را بردارید.

مشابه شکل ذیل باید برای برداشتن نوارچسب لبه آنرا با موچین یا ابزار مشابه گرفته و به آرامی بکشید.

 

به آرامی نوارچسب را از روی پوست بلند کنید اما بلافاصله نوارچسب را تحت زاویه 180 درجه نزدیک نوارچسب نگاه دارید با این کار نوار چسب را به موازات سطح پوست برمی دارید واحتمال کشیده شدن و بلند شدن پوست و جدا شدن آن از غضروف/ استخوان زیرینش به حداقل می رسد.

این عمل را هر روز تکرار کنید تا وقتی که پزشک شما دستور توقف این اقدام را بدهد.

اگر زدن نوار چسب بطور مستمر و صحیح انجام شود بطور قابل ملاحظه ای در بهبود نتیجه نهایی جراحی تاثیر می گذارد.

 

در کلینیک فوق تخصصی دکتر ابراهیم حاتمی پور کلیه این مراحل به شما آموزش داده شود. شما می توانید بارها برای آموزش روش چسب زدن مراجعه نمایید یا از روند کار فیلمبرداری کنید یه همراهتان را با خودتان بیاورید تا ما آموزش بدهیم. لذا جای هیچگونه نگرانی در این مورد وجود نخواهد داشت.

 

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…