کاشت مو به روش ترکیبی FIT+FUT

25 شهریور 775 نویسنده :  

کاشت مو به روش ترکیبیFUT+FIT

 

برای این که تنها با روش جراحیFUT ، تار موی زیادی کاشته شود لازم است نوار پهنی ( به عرض 1.5 تا 2.5 سانتی متر ) از پشت سر برداشته شود که عارضه آن رد زشتی است که تا آخر عمر باقی می ماند و باعث شرمندگی بیمار و عذاب وجدان پزشک می شود. از طرف دیگر اگر قرار باشد تنها با روش غیر جراحیFIT تعداد تار موی زیادی کاشته شود عارضه ای که فرد دچار آن می شود کم پشتی واضح و ناجور پشت سر است. دکتر حاتمی پور جهت حل این مشکل استفاده هم زمان از هر دو روش (FUT+FIT) را توصیه می کند.

با ترکیب هر دو روش کاشت مو (FUT+FIT) ، تعداد تار موی بیشتری کاشته می شود بدون این که پشت سر آسیب ببیند و رد عمل زشتی باقی بماند. در روش ترکیبی معمولا صبح روز عمل FUT و بعد از ظهر همان روز FIT انجام می شود و هر بار یک منطقه از طاسی پر می شود. به این ترتیب حداکثر موها در حداقل زمان کاشته می شود یعنی از بانک موی سر حداکثر استفاده می شود.

تجربه دکتر مکرمی نشان می دهد که در روش ترکیبی 3000-3500 گرافت(7000-9000 تار مو) از پشت سر برداشته و کاشته می شود. البته در افراد خاص که بانک موی عالی در پشت سر دارند می توان 3500-4000 گرافت از پشت سر برداشت. علت تفاوت تعداد گرفت ها در افراد مختلف میزان انعطاف پذیری پوست ناحیه اهدا کننده در پشت سر و تراکم موهای آن منطقه است. توجه فرمایید در مواردی که کیفیت و کمیت موهای بانک موی پشت سر خوب باشد می توان 9 ماه بعد با تکرار عمل تعداد گرافت ها را به 4-5 هزار(10000-12000 تار مو ) افزایش داد.

مزیت دوم روش ترکیبی افزایش 30 درصد در تراکم موهای کاشته شده در طاسی های متوسط است. قبلا در یک جلسه کاشت مو با هریک از روش های FUT یا FIT در هر سانتی متر مربع از پوست سر 20 تا 30 گرفت (40 تا 60 تارمو) کاشته می شد. سپس در جلسه دوم که 9 ماه بعد از عمل اول انجام می شد لابلای موها پر می شد. اما امروزه با روش ترکیبی بدون معطلی می توان لابلای موها را کاملا پر کرد و تراکم موها را افزایش داد(گاهی تا 50 گرافت یا 100 تار مو در هر سانتی متر که معادل 30 درصد افزایش تراکم است). کاشت مو با تراکم زیاد رضایت بیشتر بیماران و آسودگی خاطر پزشک را به ارمغان می آورد. بنابراین توصیه می شود که در طاسی های نه چندان وسیع هم از روش ترکیبی استفاده شود.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…